PŘELET NAD KUKAČČÍM HNÍZDEM

DIVADELNÍ ARCHIV DVLD

Začátek projekce 17. 4. 2020 od 18 hodin

V roce 2017 procházel Lidový dům rozsáhlými úpravami, díky kterým nebylo v divadle možné hrát ani zkoušet. I přesto jsme se rozhodli, že to nevzdáme! Vybrali jsme novou inscenaci a hledali vhodné prostory ke zkoušení. Snad shoda náhod nebo divadelní štěstí nám přihrála do rukou prostor známý jako obchodní pasáž pod hotelem Vsacan. Aniž bychom to cílili, bylo toto místo více než vhodné pro zkoušení a zároveň jsme v něm našli dokonalý prostor pro samotné hraní. Tehdy jsme vůbec nedoufali, že představení odehrajeme na tomto magickém místě téměř 20x.

Přelet nad kukaččím hnízdem, který v roce 1975 zfilmoval Miloš Forman, je oscarovým snímkem, jehož děj se odehrává na mužském oddělení ústavu pro duševně nemocné, které ovládá vrchní sestra Ratchedová. S příchodem nového pacienta McMurphyho, který se odmítá podvolit nastaveným pravidlům oddělení, se její precizně vystavěný systém začíná hroutit a nastává souboj „kdo s koho“.

Premiéra tohoto představení byla 15. října 2017.

Celkem ho zhlédlo více než 2000 diváků. Možnost vidět tuto inscenaci měli také diváci ve Francově Lhotě, Lidečku a Valašské Polance.

V roce 2018 se divadlo s touto inscenací úspěšné zúčastnilo krajské postupové přehlídky amatérských divadel Buchary 2018 a dostalo možnost reprezentovat Vsetín na národní přehlídce Divadelní Piknik Volyně.

 

Toto představení můžete sledovat až do pátku 24. 4. 2020.